OCHRANA před ZIMOU

9. november 2012 at 18:45 | Vera Schona |  fashion
co s obličejem? Jak ten budem chránit před zimou? Tady máte pár rad:
373989_273628409340057_100000786995989_691172_604268666_n_large
Tvář
Make-up je pro většinu z nás jen estetická záležitost - možná trošku zbytečná, ale věř nebo ne, v zimě se správným make-upem můžeš svou pokožku uchránit od mrazu. V zimě doporučuji používat spíše přirozené odstíny, bronzer nechat spát, protože s ním moc přirozeně působit nebudeš. Vyniknou zde hlavně slečny se světlou pletí, za kterou se určitě nemusí stydět.
Pod make-up určitě používejte hydratační krém, u něj si ale dávej pozor, hlavně když venku mrzne. Pokud hydratační krém používáš, nejdřív je potřeba nechat ho do pokožky vstřebat a teprve poté vyrazit do mínusových teplot. Doba, kterou bys měla čekat se pohybuje okolo 15ti minut.
Oči
Co se týče stínů a barviček, určitě není na místě, to v zimě přehánět a používat extrémně výrazné a teplé barvy. Naopak já jsem zastánkyně barev neutrálních a studených. I když někomu ty chladné barvičky nesluší, najde se nějaký kompromis. Určitě bych si v zimě nevzala oranžovou nebo žlutou! :)
V zimě bych upřednostnila hlavně světle modrou, šedou, béžovou, světlounce růžovou nebo fialovou (do přírodních odstínů). Skvělou věcí jsou i bílé tužky na oči, které dokáží pohled krásně projasnit a z tebe udělat zimní královnu ve velkém stylu.
Hodně dívek se bojí používat řasenky, obzvlášt při počasí, kdy mrzne. Určitě se nemusíš bát - dávej si ale pozor na to, jak kvalitní řasenku si koupíš. Mám zkušenost s tím, že některé značky nejsou pro takové počasí uzpůsobeny a začnou se buďto drolit nebo naopak obtiskávat na horní i dolní víčko, což nevypadá dobře a ruší to celkový efekt líčení.
Tužka na oči je pro mnoho z vás samozřejmostí, určitě ale nevypadá pěkně, když ti ve studeném vzduchu slzí oči a po pár minutách se ti tužka rozmaže. Z vlastní zkušenosti moc nedoporučuji používat tužky kajalové, které mají větší tendenci nedržet tam, kde mají a pokud víš, že tvé oči jsou na vítr a zimu citlivé, tak to s tužkou nepřeháněj.
Rty
Rty zimou hodně trpí a pokud používáš rtěnky či lesky na rty, měla bys pečlivě zkontrolovat jejich složení a to, zda se na zimu hodí. Určitě není zbytečnost pravidelně používat balsamy a vyživující směsi, které tvé rty hydratují a postarají se o to, aby nepraskaly. Zkusit můžeš i medový lesk na rty z pravého medu, který si můžeš jednoduše udělat sama, stačí mít při sobě jen med a kartáček. Měkkým (nejlépe dětským) kartáčkem med opatrně a jemně masíruj do rtů a nech působit. Působí to velice ozdravně.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 blogaboutfashionandmore | 9. november 2012 at 18:53 | React
2 Dee | Web | 9. november 2012 at 19:53 | React

Víš, když už kopíruješ článek. Tak se zdrojem, moc díky ;)
http://life-in-the-pit.blog.cz/1111/jak-chranit-oblicej-pred-zimou

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama