August 2008

Lucinky Vondráčkové ŽIVOTOPIS

25. august 2008 at 19:54 | Verča
Lucka se narodila 8. března 1980. Vyrůstala s rodiči a mladším bratrem Davidem v Praze, kde také navštěvovala jazykovou základní školu. Od malička se věnovala spoustě koníčkům - závodně tančila, navštěvovala balet a gymnastiku, učila se stepovat, zpívala a pilně studovala cizí řeči.
Svůj ohromný talent využila poprvé v devíti letech, kdy jí režisér Ludvík Ráža obsadil do malé role v seriálu Území bílých králů. Další dva roky navštěvovala různé konkursy, ale bezúspěšně. Až v roce 1992 dostala malou roličku, tentokrát na divadelních prknech Národního divadla ve hře Saténový střevíček. Tento rok byl pro Lucku zlomem, protože začala pomalu a jistě získávat filmové a televizní role, například hlavní roli v seriálovém večerníčku Království květin nebo si zahrálataké ve slavném seriálu pro děti Návrat Arabely. V tomto roce byl v České televizi také prvně odvysílán pořad pro děti a mládež "Marmeláda", který znamenal pro Lucku rozjezd v moderování a také jí přinesl spoustu fanoušků. Pro ty pak natočila o rok později své debutové album se stejnojmenným názvem Marmeláda.
Od roku 1993 se Lucka zapisuje divákům do paměti coby moderátorka, zpěvačka a herečka v jedné osobě. V tuto dobu si zahrála po boku Chantal Poulain v úspěšném celovečerním filmu Hrad z písku nebo v televizním filmu Vikingové z bronských vršků, díky němuž získala cenu Zlatého dudka za nejlepší herecký výkon.
O rok později přichází na pulty Lucčino druhé album pod názvem Rok 2060. Hudbu napsal, stejně jako na prvním albu, Lucčin otec Jiří Vondráček a texty její matka Hana Sorrosová. Ti se na Lucčině hudební tvorbě podílejí konec konců dodnes. Mezitím Lucka hraje například v americkém filmu Nebeské slzy nebo v Patnáctém létě. Tehdy také nastoupila Lucka na Státní konzervatoř v Praze, kde studovala hudebně-dramatický obor.
V roce 1995 nastupuje již třetí album Atlantida, ze kterého vzešel například hit Džíny. Kromě toho dostává Lucka vedlejší roli v úspěšném filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa a o rok později ztvárňuje hlavní roli ve slovenském filmu Tu žijú levy. V roce 1996 vydává také již své čtvrté album Malá mořská víla a CD-Rom Lucka a její cesty, který zachycuje veškerou její dosavadní tvorbu.
Rok 1997 znamenal pro Lucku nový herecký rozhled. Nastupuje do divadla Rokoko a jako sedmnáctiletá hraje po boku Adama Nováka (Bylo nás pět) Shakespearovu Julii. Ta byla v podání Lucky tak úspěšná, že byla dokonce o šest let později obnovena premiéra. Navíc se Lucka konečně dočkala rolí ve svých oblíbených pohádkách, například v Kouzelném šípu nebo ve Šmankote, babičko, čaruj a také získává další zahraniční nabídky, například do amerického filmu Bohemians. O rok později obsadila Lucka další divadelní roli, tentokrát Aňu ve Višňovém sadu a také vydává další CD. To nese název The Best Of… a je výběrem toho nejlepšího, ovšem v angličtině.
Další dva roky se věnovala Lucka především divadlu, i když v tuto dobu vznikl také například úspěšný televizní film Na zámku. Až v roce 2000 vydala další nové album Manon, které už se značně lišilo od všech předchozích. Lucie má v tu dobu už delší dobu po maturitě, studuje filosofickou fakultu obor kulturologii a tím dozrává i její hudební tvorba. Přesto se nadále věnuje nejvíc divadlu. Zahrála si například v Čarodějkách ze Salemu, v Černé komedii nebo v Richardu III. V roce 2001 přibývají další divadelní role, kupříkladu úspěšná hra Na dotek a o něco později Skřivánek, a také se začíná Lucka věnovat muzikálové tvorbě. V divadle Milénium hraje hlavní roli ve Starcích na chmelu. Nadále se věnuje i pohádkám a vidět jste jí mohli například v Královském slibu.
V roce 2003 měl premiéru velice úspěšný muzikál Excalibur, kde si Lucka zahrála roli Morgany. Také jí vychází v pořadí již sedmé album May Day. O rok později je Lucka vidět v úspěšné teenagerovské komedii Karla Janáka Snowboarďáci nebo v Jakubiskově Post Coitu, kde si zahrála společně s Frankem Nerem. Velký úspěch sklidila i její hlavní role v americkém dokumentu Johanka z Arku, který se bohužel u nás nepromítal.
V roce 2005 nastupuje Lucka opět do dalšího úspěšného muzikálu, tentokrát do Landova "Tajemství". Hlavní role Elišky v Lucčině podání sklidila ze stran kritiků i diváků velký ohlas. V tomto roce také úspěšně dokončila studium na vysoké škole a právem si zasloužila titul magistra.
Letošní rok 2006 znamenal pro Lucku velký zlom v její kariéře a to především díky jejímu poslednímu albu Boomerang, které se stalo u nás jedním z nejprodávanějších. Singl Vítr obletěl všechna rádia a diskotéky a Lucka se ve své pěvecké dráze dostává více do popředí. Ani její herecké výkony nejsou zanedbatelné. Poprvé si zahrála na Shakespearovských slavnostech po boku Michala Dlouhého v Othellu nebo ve hře Bratři Karamazovi. V blízké době se také dočkáme premiéry zatím velice nadějného hudebního filmu Daniela Landy Kvaska, kde ztvárnila Lucka postavu Karin.
Dnes je Lucie jednou z předních českých zpěvaček a hereček. Přesto je to stále obyčejná holka, která ráda čte, chodí do kina a posedí s přáteli. Dorozumí se plynule čtyřmi cizími jazyky, z nichž nejbližší je jí angličtina. Stále se ráda učí nové věci a kde kdo by mohl závidět její vytrvalost, píli a nasazení.

LITERATURA A MULTIMÉDIA O LUCCE:
H. Kousalová, M. Hrdinka: Zatím tajné (1995)
V. Březina: Lexikon čes. filmu (1996)
A. Halada: Čes. film devadesátých let (1997)
CD-Rom L. Vondráčková (1996)
Agentura Kdo je kdo: Kdo je kdo (Osobnosti české současnosti), Praha 1998
Agentura Kdo je kdo: Kdo je kdo (Osobnosti české současnosti), Praha 2005
Jan K. Antonín (jan.antonin@centrum.cz): Cesta k úspěchu (2007)

Upřesnění:)

25. august 2008 at 17:36 | Verča
Takže za 1): ICQ atd. NEDÁVÁME!
2):Desingi NECHCEME!
3):Už nikdy se na tyhle témata NEPTEJTE!
4):Nepište sem sprosté slova, a pokud chcete napsat něco např.:Hnusný blog atd. tak to sem nepište! Nechte si to pro SEBE!
Děkujeme za pochopení: Lucy+Veru:):):)

Alba Ewy Farne

25. august 2008 at 16:29 | Verča:)
Tágže, když už sem semka vložila album Lucky Vondráčkové, tak můžeme vložit i Ewy Farne.
Takže jako první píseň byla:Měls mě vůbec rád. pak přišla deska. která se jmenuje Mels mě vůbec rád :)
Pak přišla druhá deska, která se jmenuje Ticho.
A po desce Ticho, pak Ewa nazpívala titulní píseň Ošklivky Katky.
A pak první POLSKÁ deska která se jmenuje sam na sam...
Takže dohromady má Ewa 3 desky. Gratulujeme, že jsi dokázala nazpívat titulní píseň Ošklivky Katky:)

Kdo je hezčí??

25. august 2008 at 15:05 | Verča
Kdo je hezčí????
Lucie Vondráčková:
Ewa Farna:
Avril Lavinge:
Bára Zemanová:
PIŠTE TO DO KOMENTÍKŮ!!! 1MIS.: 2MIS.: atd.

Lucie Vondráčková:Nové CD Fénix!

25. august 2008 at 14:57 | Verča
Ahoj! Lucinka má nové CD Fénix!!
1. CD
1.Tenkej led
2.Párkrát ( s Petrem Bende)
3.Srdcerváč
4.Válka růží
5.Fénix
6.Boty proti lásce
7.Absolutní Absurdistán
8.Území lvů
9.Já to nejsem(Zlej sen) ( s Petrem Kocmanem)
10.Labutí
11.Rej kolibříků 2-Pro jinou
12.Skoč si do tý vody
13.Keď ma podvedieš (se skupinou Taktici)
14.Othello
15.Poušť
16.Jeho království
17.
Láska umí víc
2.CD - Remixy
1.Vítr
2.Strach
3.Archanděl
4.Markytánka
5.Úplně down
6.Tenkej led
7.Absolutní Absurdistán
A ještě přidám nějaké obrázky:)
Cd:Boomerang

Ewa Farna:Něco z mého deníčku...

25. august 2008 at 13:27 | Verča

Něco z mého Deníčku..

28. května - Rehabilitační centrum v Hrabyni - autogramiáda a BSD(čti. bisidi, beseda pozn.red.:)). Každoročně se vysází květinová výzdoba pro osobnost, která navštívila USP v Hrabyni. Já mám tu čest, že jedna z výzdob patří mě. Díky!
Po moc milé návštěvě jsem odjela do nejmenovaného nákupního centra, do obchodu Envy kde se konala autogramiáda. Hodina uběhla hrozně rychle a já už musela na zkoušku do kulturáku. Večer mě čekal ostravský koncert, vyvedl se bezvadně. Díky, že jste přišli a že Vás bylo tolik!

29. května - Ráno vstávám do školy:( píšu písemku z fyziky, opravdu se nemohu dočkat...po škole mě čeká rozhovor do MF v naší vendrynské pizzerce. Večer odpočinek a relax, aneb internet a televize.:)

30. května - Ráno jdeme LEGÁLNĚ!:) fandit našim spolužákům na třinecký stadion. Pořádají se totiž atletické závody polských škol. V 14:00 odjíždím do Zlína na koncert s kapelou u příležitosti pořádáni dalšího ročníku Czechtalentu. Vystupovala tam také sqelá kapela Wanastowi vjecy!

31. května- Je to tady! Pro mě výjimečný den- koncert v mé rodné Vendryni!
Ale tak hezky po pořádku:)... Kolem 12:00 k nám domů dorazilo moje sladké autíčko( kdo byl na koncertě určitě ví, o které se jedná:)), z něhož vystoupili managerka Míša, kapelník Marcus, řidič a kamarád Petr se svou přítelkyni. Sedli jsme si na zahradu, oni pili kafé, já čaj a povídali jsme si snad o všem. V 13h jsme se rozloučili s mými rodiči a odjeli na vystoupení do Těšína. Po 20min zpívání na Dětském dni jsme se přesunuli na místo konání večerního koncertu. Proběhla zkouška a přípravy, emoce stoupaly...I když občas trošku pršelo, koncert se vydařil a já jsem byla moc ráda, že přišla celá moje třída, učitelé, rodina, kamarádi a nejen český ale také polský funclub! Celým koncertem nás provázela krásná atmosféra a já Vám za ní mockrát děkuji!

1. června- Časně ráno vstávám a odjíždím na koncert do Westernového městečka Šiklův mlýn. Po cestě dospávám v autě, probouzí mne zastavení vozidla:)..." Yooo, jsme na benzínce, konečně si koupím časopis a zabiju tu nekonečnou nudu!"- říkám si. Vcházím do dveří a hned mířím k regálu s "popsanými papírami". Úsměv mi najednou zmizí ze rtů, když si prohlížím dívčí časopisy a zjistím, že už vlastně všechny doma mám. Tak beru nějaký bulvár, kde jsem se při jeho náhodném prohlížení dozvěděla, že trpím klaustrofobii. Přicházím k pokladně a táta mě odpálkuje se slovy :" Já žádné barevné papírky, kde jsou stejně převážně jenom fotky, kupovat nebudu." Tat´ku už znám tak jsem byla patřičně připravená:). Vytáhla jsem z kapsy 50kč, které mi dala mamka, když jsem ji vylíčila obávanou situaci. No nic, přesuňme se o pár hodin do předu. Přijíždíme na místo, super organizace, velká stage, hezké zázemí. Za 2 hodiny jdeme na to.
_Z koncertu jsem měla hodně dobrý pocit. Do obrovského areálu se přišlo podívat prý kolem 3-4000 lidí! Úžasné!


2. června jsem šla zase do školy, 3. června povedený koncert v Jindřichově Hradci atd atd.
Byl to hodně náročný týden, za to strašně krásný!! (i když jsem ted´ nemocná..:(..ležím doma a potím at´ jsem do úterka na koncík fit)


Doufám , že se Vám moje "reportáž" líbila.
Jak říká můj spolužák: "Mějte se jak chcete a kdyby co...tak nic. Čau.":D
Nééé dělám si srandu, prázdniny už se blíží tak si je užijte, určitě se ještě před jejich začátkem "ozvu"!
Vaše Efa Warna:)

Ewa Farna:Oslavila 15-ku! kdy? v úterí:)

25. august 2008 at 13:22 | Verča

Vendryně / Ewa Farna. Zpěvačka, která toho už předvedla při svém mládí dost. Ještě nedávno byla hvězdičkou. Teď se z ní stává hvězda, která strmě stoupá vzhůru. A právě v úterý jí bylo patnáct! (Rozhovor se zpěvačkou z Vendryně si přečtete v úterním vydání týdeníku Horizont)

Ewa Farna:Čtenářkám přeji hodně štěstí:)

24. august 2008 at 17:52 | Verča
Zdravím všechny čtenáře a čtenářky KidsLandu. Ewu Farnou nemusím dlouze představovat. Za album Ticho získala platinovou desku. Stala se nejoblíbenější zpěvačkou mezi dětmi a v anketě Český Slavík porazila takové velikány jako je třeba Helena Vondráčková, Iva Frülingová nebo Anna K. K tomu všemu je také výbornou studentkou a od září nastupuje na Gymnázium do Českého Těšína. Jak se těší do školy, co ve svém volnu ráda dělá nebo co by si přála k narozeninám, tak přesně takové otázky nám Ewa zodpověděla.
"Naposledy jsem tě slyšela zpívat na Velehradě, jaké to je vystupovat před tak velkým publikem?"
"Je to super, nevím přesně kolik tam bylo lidí, ale věřím že hodně a jako tím, že je to vlastně úplně jiná akce než ty ostatní. Jsou to Dny lidí dobré vůle (Dny lidí dobré vůle 2.-5. července - Velehrad - pozn. red.). Je to křesťansky zaměřený, tak se mi tam zpívalo moc hezky. Ještě k tomu jsem zpívala dvě písničky. Vlastně Ticho a píseň Boží mlejny melou, která byla napsána přímo pro tu akci, takže bylo to super."
"Máš trému?"
.""Ne, nemám
"Když se v Tvém velmi nabytém programu najde chvilka času, co ráda děláš?"
"Tancuju, pak… tak samozřejmě internet že jo, surfuju nebo něco podnikám s kamarádama, odepisuju třeba fanouškům na maily, nebo co ještě, no tak učím se hlavně, teďka o prázdninách ne, ale normálně se učím."
"Za chvíli už ti bude patnáct, máš nějaký vysněný dárek?"
"Já bych chtěla jezdit dodávkou s kapelou, oni už jezdí a já pořád musím jiným autem, takže bych chtěla jezdit s nima. Vím že, ale to se mi asi nesplní. A jinak si pořizuju jeden dáreček sama, takže jsem se rozhodla že si do toho prostě chci zainvestovat sama."
"Vím, že ráda nakupuješ, je něco na čem doslova ulítáváš?"
"Kabelky respektive tašky, pak ještě… tak různý oblečení no, jo a doplňky taky, ty mám hrozně ráda a taky možná nějaký líčidla, stíny a takhle, ale spíš jako co se týče toho oblečení tak musí být v něčem zajímavé nebo výstřední."
"Na podzim by mělo vyjít DVD z Tvého prvního koncertního turné, jaké bude?"
"Bude hrozně zajímavé a bude takové živé, takže se máte určitě na co těšit a co se týče tý formy, jak to bude vypadat, tak to se ještě budeme domlouvat, ale rozhodně tam budou i záběry ze zákulisí, takže nějaký bonusy, myslím, že to bude super."
"Prázdniny zatím plynnou jako voda, už se těšíš na gympl?"
"Těším se, ale dokonce se i bojím, protože nevím jak mě tam přijmou nebo jestli to bude v pohodě, ale těším se no. Zkusím něco nového."
"Který předmět bys nejraději ve škole úplně zrušila?"
"Jo tak všechny asi. (smích) Ale né tak jsem si vědoma toho, že asi všechny jsou prostě potřebný, ale tak matematika, fyzika, chemie, biologie třeba taky a dějepis."
"Závěrečná otázka, co bys popřála všem čtenářkám a čtenářům KidsLandu do nového školního roku?"
"Tak rozhodně hodně štěstí a trpělivosti se školou a ať se učí. Já vím, že je to strašně nudný a všechno, taky to nerada dělám, ale myslím, že je to potřebný. Takže rozhodně hodně štěstí."
Ewa Farna oslaví 12.srpna své patnácté narozeniny. Jménem redakce přejeme hodně štěstí a spoustu a spoustu hudebních úspěchů.
Na závěr bych se s Vámi moc ráda rozloučila, "rozlučkovým citátem Ewy Farné ;o)"
"Mějte se jak chcete a kdyby co… tak nic. Čau :D Nééé dělám si srandu. Užijte si prázdniny!"
Moc děkuji Ewě Farné a její manažerce Michaele Kocourové za čas, který KidsLandu věnovaly. Ještě jednou, moc děkuji!

Pryč

22. august 2008 at 20:56 | Verča
Obě dvě jsme teď nedostupný...
Tak vzkazy pište...
Díky Verča
Jo a ještě něco...
Články se budou podepisovat...
já Verča, Lucinka ,,bohužel nevím, protože je pryč´´
Takže snad to pak dopíše
Zdar a sílu...:)